Cestičky

Banner

Přihlášení

Podporují nás

Aktivity Hnutí Brontosaurus Podluží, základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Vlkani a základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Ayhuazca jsou celoročně podporovány Jihomoravským krajem. Děkujeme za podporu.

Dekorace - lístky

Nabídka táborů a letních akcí

Plánuješ co v létě? Vyber si jeden z našich táborů a vraž s námi. Ať už je ti šest nebo šestadvacet, máme pro tebe akci, která je šitá na míru právě tobě. Tak se začti do toho, co se na léto chystá.

foto

Letní tábory pro děti

Pokud chceš strávit pár dní ve stanu s podsadou s několika kámoši a užít si kopec srandy, pojeď s námi do Horní Lhotice u Kralic nad Oslavou. Ve stanu s podsadou nebo v tee-pee si budeš moct užít to správné letní dobrodružství.

Příběhy z vigvamu (30. 6. - 7. 7.)

Tento tábor je určený pro děti od 6 do 10 let. Programově bude tábor zaměřen především na poznávání a ochranu přírody, hry, soutěže a tvořivé dílny (motivačně propojené s celotáborovou hrou). Děti by měly v partě kamarádů strávit několik příjemných dnů v přírodním prostředí. Připravena je celotáborová hra na motivy indiánů od velkých jezer. Děti budou představovat čtyři různé kmeny, které se musí semknout, aby se jim podařilo porazit zlého ducha z lesů.

Kontakt: Stanislav Kalužík (hlavní vedoucí) Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , Martin Bílík (hospodář) Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Ke stažení: Plakát, podrobné informace

vigvam

Stíny Ranu (8. - 18. 7.)

Pro odrostlejší a odvážnější kluky a holky mezi 12 a 15 lety tu máme tento tábor. Spaní v tee-pee a spousta her určených pro ty, kteří už mají něco z táborového života za sebou a chtěli by zažít ještě něco navíc. Proto se přesuneme do daleké budoucnosti, do světa, kdy zemi postihlo několik katastrof, probudily se dávné přírodní síly a začaly svádět boj s technologiemi. Všudypřítomné a všemu vládnoucí megakorporace se však chtějí bránit a udržet si své postavení. Obstojíš v tomto světě plném chaosu?

Kontakt: Ctibor Brančík (hlavní vedoucí), Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Ke stažení: přihláška, informace, plakát

cyberpunk_city_by_onestepart-d6ietk3

Příměstské tábory pro děti

Kdo je ejště moc malý na to, aby jel na opravdový stanový tábor, nemusí zoufat. Přichystali jsme si letos hned tři příměstské tábory. Vždy po dobu jednoho týdne tak mají děti možnost docházet na jednu z našich kluboven a užít si společné hry a výlety.

Trosečník z vesmíru (4. -8. 8)

V Moravské Nové Vsi se můžete těšit na setkání s mimozemšťany. Ti totiž přistáli právě u nás. Bohužel tu zapomněli jednoho ze svých kamarádů a je na nás, abychom mu pomohli dostat se zpátky na jeho domácí planetu.

Kontakt: Leona Helešicová ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )

trosecnik

Strážci královny Turane (11. - 15. 8.)

Tento tábor si budete moct užít hned na dvou místech. Pořádáme jej totiž pro děti z Čejkovic a také v Mikulčicích a Lužicích. Malí účastníci mají za úkol rozkrýt řadu záhad a odhalit viníka, který způsobil ekologickou katastrofu. Vše bude probíhat formou zábavných her, které dětem krom pobavení přinesou i řadu zajímavých informací o místní floře a fauně. Děti se dočkají i tvořivých dílen a celodenního výletu. 

Kontakt: Čejkovice - Kristýna Hájková ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ), Mikulčice - Zora Brančíková ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )

Čejkovice: plakát, informace

Mikulčice: plakát

foto_prim

Akce pro středoškoláky a vysoškoláky

Klasický tábor pro děcka už je pro tebe moc velká zívačka? Chtěl bys zažít něco neobvyklého? Chceš se potkat s novými lidmi, kteří tě obohatí? Chceš zároveň svýma rukama pomoct dobré věci? Pak čti dále. Nabízíme totiž i pracovně prožitkové tábory pro středo a vysoko školáky. Zážitkový program a smyslupná práce = spojení, které tě chytí a nepustí.

Za tajemstvím Filipova údolí (20. - 27. 7.)

Na tuto akci hledáme pomocníky, kteří nám pomůžou při opravách a vylepšování naší chaty Kristýna v Bílých Karpatech. Ta slouží po celý rok pro pobyty dětí z oddílů a škol. Kromě práce tě čekají netradiční akční hry a odpočinkové aktivity jako jsou např. golf, letní kino, keramická dílna, divadlo, výlet, či komorní hudební festival. Chceš-li poznat esenci přátelské a podmanivé Jižní Moravy, tak neváhej a zkus jedinečný Horňácký tábor přímo v srdci Bílých Karpat!

Více na www.chatakristyna.eu

Ke stažení: plakát

tajemstvi

Mlýnolet (12 . 20. 8.)

Koná se letos poprvé v Bohuslavicích u Kyjova a jak už název napovídá, budeme mít co dočinění s mlýnem. Dlouhá historie této stavby nebrání tomu, aby v posledních letech rostla do krásy tak, že dostala název Artmlýn. Z něj se stává prostor pro vyžití umělců z okolí a výletníků z odevšad. Stále však potřebuje oprašovat. Temných koutů, pavučin, olupujících se omítek je mnoho a zahrada dávno zdivočela.

Náplní naší práce bude tedy zvelebování místa, které má silnou atmosféru. Zážitkový program bude plný překvapení a zahrne mnohá témata - pohyb, komunikace, tvorba, ekologie -  všechna mají jeden společný prvek: rovnováhu.

Více informací

Kimuri (17. - 24. 8.)

Láká tě prostředí záchranné stanice pro volně žijící živočichy. Chceš se dozvědět něco víc o tom, co se na takové stanici dělá a jak pomáhá zraněným a nalezeným zvířatům v nouzi? Chceš pomoct při její údržbě a rozvoji? Pak pojeď s námi na Pasíčku do Boru u Skutče! Kromě kontaktu se zvířaty se můžeš těšit také na každodenní porci her a víceméně potrchlých činností.

Více na www.kimuri.cz

resized_plakat_2

Vzdělávací kurz Cestičky

Na závěr tu máme nábídku vzdělávacího a seberozvojového kurzu. Chceš se naučit organizovat akce či vést oddíl, družinu? Chceš v sobě objevit dosud skryté schopnosti? Chceš překonat sám sebe?Chceš si hrát, tvořit, dovídat se, diskutovat? Chceš sdílet hluboké zážitky s podobně naladěnými kamarády? Vydej se s námi na cestu .

Pro účast na kurzu se hledají všichni nadšenci ve věku cca 17 až28 let, všichni, kteří chtějí poznat partu podobně smýšlejícíchkamarádů nejen z Čech, všichni, kteří se chtějí něco dozvědět azároveň překonat své domnělé meze, všichni, kteří si rádi hrají,všichni, kteří chtějí dělat něco nejen pro sebe, ale i pro druhé,všichni, kteří vidí smysl v práci s dětmi, všichni, kteří se bráníčasto šedivému světu dospělosti.

Ke stažení: plakát

Více informací na www.cesticky.cz

 

© 2010 ZČ HB BRĎO Ayhuazca, RC Podluží, ZČ HB BRĎO Vlkani a ZČ HB Uroboros a autoři jednotlivých článků.