Cestičky

Banner

Přihlášení

Podporují nás

Aktivity Hnutí Brontosaurus Podluží, základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Vlkani a základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Ayhuazca jsou celoročně podporovány Jihomoravským krajem. Děkujeme za podporu.

Dekorace - lístky

ZČ HB Brďo Ayhuazca Čejkovice

Přečtěte si výroční zprávu za rok 2011 a sledujte nás na facebooku.

O nás

Hnutí Brontosaurus působí v Čejkovicích od roku 2007. V současnosti sdružuje asi 50 členů. Naší činností se snažíme přispívat k ochraně životního prostředí, environmentální osvětě a výchově a nabízet kvalitní programy pro veřejnost. Při veškerém počínání se snažíme řídit heslem „mysli globálně, jednej lokálně‘‘.

Nadlme_zvtkm

Vánoční výprava "Nadělíme zvířátkům"

Páteří činnosti organizace jsou dva dětské oddíly. Mladší Prvoci a starší Krahujci. Mimo to se pod její hlavičkou schází i Herní klub, Klub hráčů dračího doupěte či nově otevřený Himalájský klub. K příjemné atmosféře při oddílových nebo klubových schůzkách přispívá velkou měrou nejen malebné prostředí klubovny, ale i specificky vybavená čajovna a také zkušebna proslulé hudební formace Ka-tet, která ruch na klubovně obohacuje o tolik léčivé alikvótní tóny.

Pořádáme také spoustu nepravidelných akcí. Ať už jde o standartní oddílové výpravy nebo prázdninové podniky či akce pro veřejnost. Jednou z největších událostí, co se programu a počtu účastníků týče, je oslava Dne Země. Nejenom, že při ní prací pomůžeme přírodě, ale také ji provází výstavy, ekovýchovné programy a zážitkové aktivity. Tradičním vyvrcholením je proslulá Kuličkiáda open.

klid_skldky

Práce pro přírodu je nedílnou součástí naší činnosti

Naše nabídka - pravidelné aktivity

oddíl Krahujci

Určen pro holky a kluky z druhého stupně ZŠ hledající nové zážitky. Zaměřujeme se především na přírodovědnou činnost, environmentální vzdělávání a práci pro přírodu. Na schůzkách si však také vyzkoušíte spoustu zajímavých aktivit a tvořivých činností. Letošním oddílovým rokem se prolíná celoroční hra "Velká bankovní loupež". Schůzky probíhají každý pátek od 16 do 18 hodin na klubovně v Čejkovicích.

Vedoucím je Petr "Francúz" Gal a Petr Novotný.

Slavnostn_nstup_Krahujci

Oddíl při slavnostním táborovém nástupu

oddíl Prvoci

Pro všechny, kteří chodí na první stupeň a chtějí zažívat  dobrodružství s kamarády. Nenáročné objevování přírody, nejrůznější (někdy i ztřeštěné) hry a výtvarné aktivity. Po celý rok probíhá etapová hra "Magická cesta Calderií". Schůzky jsou každý čtvrtek od 16 do 18 hodin na klubovně v Čejkovicích.

Vedoucím je Pavel Gal, Kristýna Hájková a Václav "Vočko" Plundrák. Instruktory jsou Pavel "Mucha" Novotný a Kačka Mitáčková.

Oba oddíly se zapojují do celorepublikové ekovýchovné soutěže Duhové střípky. V ročníku 2010/2011 se nám podařilo zvítězit v mladší i starší kategorii.

Herní klub

Klub hráčů moderních deskových her se otevírá každý pátek v šest hodin. K dispozici je zde přes dvacet nerůznějších her a spoluhráčů. Nejméně dvakrát do roka pořádá klub turnaj v některé z "deskovek". Vedoucím je Pavel Gal.

Turnaj_osadnici

Otevřený turnaj v Osadnících z Katanu

Dračí doupě

Fantasy hra na hrdiny, při které jsou jedinými potřebami hráče desetistěnná kostka a vlastní fantazie. Můžete se stát silným bojovníkem, mocným mágem, obratným hobitem či jiným hrdinou. Dobrodružství v tajemném světě probíhají každé úterý od 16 do 18 hodin na klubovně v Čejkovicích.

Vedoucím je Martin Dvořák.

Himalájský klub

Chcete objevit množství energie, které ve Vás vězí? Chcete být mladší? Nebo se prostě chcete cítit příjemně a zdravě? Přijďte se uvolnit do Himalájského klubu cviky "Pět Tibeťanů" a dozvědět se něco o orientálních kulturách a jejich filosofii. Vždy pět seminářů po dobu deseti týdnů. Schůzky v pondělí od 19 do 21 hodin na klubovně v Čejkovicích.

Vedoucím je Petr Hájek.

Kontakt

logo_HB_Cejkovice_male

ZČ HB Brďo Ayhuazca Čejkovice

Vinařská 95, 696 15 Čejkovice

IČ 72025425

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

© 2010 ZČ HB BRĎO Ayhuazca, RC Podluží, ZČ HB BRĎO Vlkani a ZČ HB Uroboros a autoři jednotlivých článků.