Cestičky

Banner

Přihlášení

Podporují nás

Aktivity Hnutí Brontosaurus Podluží, základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Vlkani a základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Ayhuazca jsou celoročně podporovány Jihomoravským krajem. Děkujeme za podporu.

Dekorace - lístky

Minitábor aneb jak se na táboře potkali bývalí vedoucí se svými dětmi

Před dvěma lety, když jsem byla na táboře rodičů s dětmi někde v Čechách, se mi v hlavě zrodila myšlenka, že bych takto zaměřený tábor chtěla uspořádat i při Brďu v Mikulčicích. Protože mnoho těch, co se mnou jezdili na tábor nebo se mnou organizovali kurz Cestičky, už má děti. Minulý rok jsem se ještě neodvážila to lidem nabídnout, ale už jsem o tom mluvila a letos mě nakonec ukecala Vlasta, abych se do toho konečně dala.

A protože jsem chtěla své dlouholeté kamarády vidět, tak jsem se nakonec odhodlala, ale šlo to ztuha a pomalu. Ale  jen díky nemalé pomoci Fáborka, který se ujal hospodaření a finanční stránky tábora, Vojty, který pomáhal při hrách a s přípravou táboráku, Milana, který vytvořil spoustu vychytávek například k umývárkám a Skřítka, který pomáhal se vším možným, a hlavně díky Anyce, která mi pomohla s přípravou programu pro děti, to všechno nakonec dobře dopadlo. Musím také poděkovat Ivetě za vaření a Jitce za práci zdravotníka, která naštěstí nebyla potřeba. Děti si na táboře vyzkoušely výtvarné aktivity jako vytváření plastelíny ze slaného těsta nebo obkreslování vlastního těla,  rozcvičky s říkankami a ukazováním. Každý večer před spaním jsme promítali večerníček v hangáru. Příští rok bude mnohem lepší, protože budu mít více zkušeností a taky bych byla moc ráda, kdyby se ke mně někdo přidal a pomohl mi tábor organizovat. Bylo to pro mě nezapomenutelných 5 dní, které jsem strávila v na místě, kam jezdím už léta a hlavně s lidmi, které bych jinak ani neviděla, nebýt jejich dětí. Doufám, že se i ostatním se mnou líbilo a že se mnou pojedou i příští rok. Děkuji všem za vaši účast.

 

Magdaléna Rutarová

© 2010 ZČ HB BRĎO Ayhuazca, RC Podluží, ZČ HB BRĎO Vlkani a ZČ HB Uroboros a autoři jednotlivých článků.