Cestičky

Banner

Přihlášení

Podporují nás

Aktivity Hnutí Brontosaurus Podluží, základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Vlkani a základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Ayhuazca jsou celoročně podporovány Jihomoravským krajem. Děkujeme za podporu.

Dekorace - lístky

Mafie: Rodinný podnik

Mafie_Rodinn_podnik

Tradiční letní prožitkový brontosauří tábor se odehrál v krásném a klidném prostředí údolí řeky Chvojnice nedaleko Kralic nad Oslavou. Deset prvních srpnových dnů měli účastníci možnost zocelit se v přírodě bez velkých technických vymožeností a strávit v partě kamarádů několik příjemných dnů. Tak nejlépe poznají sebe i ostatní a naučí se žít v přírodě a s přírodou. Programově byl tábor zaměřen především na hry, soutěže, tvořivé dílny a netradiční sportovní aktivity.

 

 

Na pozadí velké hospodářské krize30.let minulého století se příjezdem emigrantů do města Chicago začíná odvíjet velkolepý příběh bojů dvou italských rodinných klanů. Přistěhovalci se stávají součástí rodin (famiglio). Podstupují vzdělání v oblastech společenské konverzace, účetních machinací, vrahounských technik, hráčských a obchodnický praktik. Všeho, co je nutné pro vedení Rodinného podniku. Seznamují se s hierarchií mafie a schopnostmi dokazují svou potřebnost pro rodinu. Osvojením základních praktik budují mocenskou pozici v Chicagu a snaží se ji provázat do všech složek společenského a politického života města. Závěrečné dějství vyvrcholí soubojem o nově vznikající čtvrť města, o kterou se zajímají jiné mezinárodní spolky.

 

Součástí pobytu byl výlet do Muzea Řeznictví v Náměšti nad Oslavou. Rozhodně nechyběly táboráky, noční hry, táborové práce, zpívání s kytarou apod., prostě vše co klasický tábor, jak ho pořádáme my, nemůže postrádat.

00mafie

Staňa Kalužík

 

© 2010 ZČ HB BRĎO Ayhuazca, RC Podluží, ZČ HB BRĎO Vlkani a ZČ HB Uroboros a autoři jednotlivých článků.