Cestičky

Banner

Přihlášení

Podporují nás

Aktivity Hnutí Brontosaurus Podluží, základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Vlkani a základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Ayhuazca jsou celoročně podporovány Jihomoravským krajem. Děkujeme za podporu.

Dekorace - lístky

Vzpomínka na Cestičky

Musím se trochu zasmát, když si vzpomenu, že jsem na Cestičky jela hlavně pro infomace. Dlouho před nimi jsem hledala nějaký kurz, který by mě posunul dál při práci s dětmi, a objevivši Cestičky, zajásala jsem, že mi konečně někdo naservíruje tipy, například jak zpestřit schůzky a na nic nezapomenout při plánování tábora. Jenomže organizátoři Cestiček myslí dál než pedagogické příručky. Obdivuhodně dál. Vědí, že každý do práce s dětmi dává kus sebe. A tak nás Cestičky vedly hlavně k nám samotným. (Aniž by také chyběly rady na schůzky i na tábor.)

cesticky_2011_021

 

Zvyklá počítat s tím, že jsou v dnešní době všechny propagační materiály trochu přehnané, brala jsem „Otevři oči, mysl i srdce, a pak teprve vykroč“ z informací k Cestičkám s rezervou, jen jako pěknou motivační větičku. Ale teď bych přesně tohle o Cestičkách sama napsala jako to nejpravdivější.

cesticky_2011_149

Jak jsme už tušili na louce mezi tee-pee… Až jsem doma pustila počítač a překvapilo mě, jak je mi ta věc cizí... Až jsem se další den probudila a celou minutu mi trvalo než jsem pochopila, kde jsem... Až se mi chvíle z Cestiček vracely ve snech ještě několik dní… Pak teprve mi došlo, že jsem prožila něco opravdu silného.

cesticky_2011_262

Na Cestičkách mi všechny ty přednášky připadaly inspirativní, hry dokonale promyšlené a tvořivky netradičně zajímavé, uvědomovala jsem si, v jaké úžasně atmosféře přátelství a neobvyklé otevřenosti společně trávíme ty červencové dny, věděla jsem, že se dozvídám a osvojuju leccos užitečného a už tak mi toho připadalo dost, aby v Cestičkách bylo ještě něco víc.

cesticky_2011_362

Bylo. Kdykoliv se v mysli vrátím k Cestičkám, nalézám tam svoje nejopravdovější já. A pořád se tomu divím… Copak jsem se vždycky nesnažila být opravdová kdekoliv a kdykoliv? Snažila, ale jenom na Cestičkách nebylo žádné uvědomované ani neuvědomované ALE. A díky tomu mám teď v sobě obraz svého já a snahu moc se od něj nevzdalovat, i když všude to nejde tak samozřejmě jako na Cestičkách.

A skrze toto uvědomění sebe sama teprve opravdu můžu otevřít oči, mysl i srdce… A vykročit.

cesticky_2011_028

Díky, milí přátelé, organizátoři a spoluúčastníci Cestiček 2011, to všechno…

...díky Vám.

God bless you. 

cesticky_2011_410

© 2010 ZČ HB BRĎO Ayhuazca, RC Podluží, ZČ HB BRĎO Vlkani a ZČ HB Uroboros a autoři jednotlivých článků.