Cestičky

Banner

Přihlášení

Podporují nás

Aktivity Hnutí Brontosaurus Podluží, základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Vlkani a základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Ayhuazca jsou celoročně podporovány Jihomoravským krajem. Děkujeme za podporu.

Dekorace - lístky

Záhada opičího Chrámu: Expedice Myanmar

                                       Z Brontosauřího tábora:
zahada
Náš tábor se v letošním roce nesl v duchu velké cesty do Barmy (dříve Myanmar).

Již před táborem se nám doneslo, že hluboko v Barmské džungli se nachází záhadný Opičí chrám, který mají ve své moci zlotřilé opice. V tomto chrámu měly být údajně ukryty artefakty, které opice ukradly místním domorodcům.

zahada1

 

10. července jsme vyrazili. Bylo nás celkem 60 (40 dětí a 20 vedoucích). Naše táborová základna ve Lhoticích u Kralic nad Oslavou pro nás první dva dny představovala výcvikový tábor, kde jsme se pod dohledem vojáků a pod kontrolou všudy přítomných novinářů připravovali na náročné podmínky barmské džungle.

Po důkladné přípravě a po splnění několika náročných úkolů, kdy už bylo jasné, že cestu zvládneme, jsme vyrazili na expedici.

zahada2

Naše cesta začala v noci, kdy jsme byli rozvezeni po okolí na neznámá místa s mapou a buzolou. Naším úkolem bylo se v co nejkratším čase vrátit zpět do tábora. To se nám všem úspěšně podařilo. To už jsme se však nevrátili do výcvikového tábora, ale do základního tábora v Barmě.

Odtud jsme se vydali hledat záhadný Opičí chrám, což představovalo spoustu zábavných her v lese i na louce. Po celou naši cestu se nám snažil škodit a znepříjemňovat naše snahy na cestě známý padouch Raymond Lester. On se totiž jako známý sběratel cenných a chráněných památek dozvěděl, že se chystáme do Opičího chrámu a měl velký zájem být tam dříve než my a vzácné artefakty ukrást pro svoje soukromé sbírky.

zahada3

Po nalezení Opičího chrámu jsme stále ještě neměli vyhráno, protože byl chrám velmi dobře zabezpečen. Museli jsme projít mnoho pastí a vyřešit hodně záludných úkolů (posuvné stěny, mluvící sochy, neviditelnou lávku a mnoho dalších).

zahada4

I tohle všechno jsme z vypětím všech sil a vědomostí zvládli a artefakty se nám podařilo získat. A ač se zdálo,že máme vyhráno a můžeme s klidem artefakty vrátit místním domorodcům a spokojeně se vrátit domů s dobrým pocitem, tak tomu tak nebylo.

zahada5

Nikým nečekán a hlavně nezván se u nás v táboře objevil padouch Raymond Lester se svojí družinou a získané artefakty nám uloupil. Ale my, v té době, už parta velmi zkušených dobrodruhů, jsme to tak samozřejmě nenechali. Vydali jsme se po stopách zlotřilé bandy padouchů a po celodenním pronásledování se nám je podařilo dohnat. Po nelehkém boji, ve kterém byla celá banda pochytána a zajata, jsme získali artefakty zpět do našich rukou.Aby bylo vše tak jak má být, tak jsme artefakty vrátili domorodcům, čímž jsme odvrátili kletbu, která padla na jejich vesnice a Lesterovu bandu jsme předali do rukou spravedlnosti.

Tím byl náš úkol splněn a my jsme si mohli užít náš poslední večer. Na táboráku nás čekala závěrečná oslava,vyhodnocení nejlepších skupin a jednotlivců. Pak už jsme se jenom vyspali a druhý den se vydali na cestu domů k našim maminkám a tatínkům, kteří už netrpělivě doma čekali, až se jim vrátí jejich malí dobrodruhové.

zahada6

Tábor Brontosaura se tradičně konal na louce u Lhotic poblíž Kralic nad Oslavou.

V letošním roce jsme si užívali 11 dnů pobytu tábora, který byl pro děti od 6 do 12 let.

Děti byly ubytované v podsadových stanech a rozděleny do čtyř oddílů. Zázemí tábora představovala kuchyně a jídelna (vojenský hangár), sprcha, suché WC.

Obědy se dětem přivážely z Mateřské školky z Kralic nad Oslavou, ostatní jídlo bylo připravováno přímo v táboře.

Táborové hry se odehrávaly na louce a v okolních lesích. V průběhu tábora děti navštívily zámek v Náměšti nad Oslavou a v Budišově.

Tábora se zúčastnily děti z oddílů z Lužic, Mikulčic, Čejkovic a Moravské Nové Vsi.

                                                                                                    KaBaS.

                                              Autoři fotek: Martin Kadala a Ctibor Brančík

zahada7

                                          ZČ HB BRĎO VLKANI

© 2010 ZČ HB BRĎO Ayhuazca, RC Podluží, ZČ HB BRĎO Vlkani a ZČ HB Uroboros a autoři jednotlivých článků.