Cestičky

Banner

Přihlášení

Podporují nás

Aktivity Hnutí Brontosaurus Podluží, základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Vlkani a základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Ayhuazca jsou celoročně podporovány Jihomoravským krajem. Děkujeme za podporu.

Dekorace - lístky

Z pohádky do pohádky aneb Den Dětí v Mikulčicích

V neděli 29. května oslavily děti z Mikulčic, Lužic, Moravské Nové Vsi a možná, že i odjinud, svůj svátek.

Oslava jejich svátku byla přichystaná v „Břízkách“ u dětské klubovny v Mikulčicích.

Na celé akci se podílelo více Mikuleckých organizací. Byli to: BRĎO VLKANI, Junáci, Hasiči a Obecní úřad.

0

 

Začátek akce byl ve 13 hodin. V tuto dobu již bylo pro děti přichystáno 10 soutěžních stanovišť od Brďáků a Skautů, na kterých plnily děti různé méně i více záludné úkoly. Stanoviště byla zaměřená jak na zručnost (hod balonkem na cíl, lanová dráha, běh v pytlích, střelba z luku), tak i na znalosti dětí (poznávání zvířat, paměťové stanoviště). Hasiči si nachystali stanoviště, kde si děti zkusily ruční džberovou stříkačku. Zároveň si zde mohly prohlédnout techniku a vybavení Mikuleckých hasičů.

1

Dvanácté nesoutěžní stanoviště byla letošní novinka. Stanoviště, kde si děti mohly vybít přebytečnou energii a kde se mohly dostatečně vyřádit. Byl to skákací hrad a trampolína. Děti si tohoto stanoviště užívaly hojně.

Po absolvování každého stanoviště, dostaly děti podle toho, jak úspěšně jej splnily 1 – 3 body. Nakonec celé stezky si mohly děti za nasbírané body „nakoupit“ svoji odměnu. Vybírat mohly z různých oplatků, lízátek, bonbonů a jiných sladkostí. Ti, kteří byli více úspěšní ve sbírání bodů, si navíc mohli „nakoupit“ pexeso, knížky, pohledy nebo tenisové pálky.

Na konec celého odpoledne byl přichystán táborák, u kterého si

2

děti i jejich rodiče opékali špekáčky, které na akci zajistila Obec Mikulčice.

Podle spokojených výrazů v obličejích dětí si myslím, že se jim oslava jejich svátku líbila, a že si ji užily, jak jen to šlo.

Soutěžní stezku prošlo za celé odpoledne 105 dětí. Když k nim přičteme jejich mladší sourozence, kteří si stezku neprošli, jejich rodiče a organizátory, tak se podle hrubého odhadu blížíme k počtu návštěvníků dne dětí: 200.

Velký dík patří všem organizátorům, kteří se na celé akci podíleli a taky všem dětem, které se tak snažily plnit jednotlivá stanoviště a samozřejmě i rodičům, kteří je na akci doprovázeli.

Oslava Dne Dětí to byla velmi vydařená a už teď se těšíme na další ;-)

KaB.
3

© 2010 ZČ HB BRĎO Ayhuazca, RC Podluží, ZČ HB BRĎO Vlkani a ZČ HB Uroboros a autoři jednotlivých článků.