Google+

Cestičky

Banner

Přihlášení

Podporují nás

Aktivity Hnutí Brontosaurus Podluží, základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Vlkani a základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Ayhuazca jsou celoročně podporovány Jihomoravským krajem. Děkujeme za podporu.

Dekorace - lístky

Jarní prázdniny aneb Jak odhalit banditu

Očima garantky akce, Marušky Salajkové

Ve čtvrtek 17.3. se naše Brďo oddíly vydaly na tradiční čtyřdenní jarní výpravu. Letos jsme vyrazili na malou hájenku v Bílavsku u Bystřice pod Hostýnem. I přes nečekaná onemocnění se ve vlaku sešlo 16 dětí z oddílů z Moravské Nové Vsi, Mikulčic a Čejkovic. Letošní výprava měla být detektivně laděná, ale umíte si představit, jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že podle všeho v chatě před naším příjezdem opravdu přebýval zločinec. Zanechal tam po sobě různé stopy a hlavně deník, ze kterého jsme se dozvěděli, že někde v okolí chaty ukryl ukradené šperky. Teď už nezbývalo nic jiného než sebrat odvahu, získat detektivní legitimace, povolení k vyšetřování, rozdělit se do dvou týmů a zahájit pátraní po neznámém zločinci. 
bilavsko

 

Na začátku se zdálo, že mazaného zloděje nedopadneme, ovšem získali jsme na naši stranu tajného informátora, který nám v samotném pátrání velmi pomohl. V pátek nás stopy zavedly dokonce až na Hostýn, ovšem tady nám nepřálo štěstí ani počasí. Bandita sice uprchl přes hranice, ale děti nakonec i přes všemožné překážky uloupené šperky našly. Samozřejmě nechybělo závěrečné uznání v podobě diplomu a sladká odměna. A nebyla by to brontosauří akce, kdybychom si každý večer společně neužívali tepla chaty, deskových her a zpěvu s kytarou. Čtyři dny uběhly jako voda a my jsme se v neděli po velkém úklidu a dobrém obědě opět vypravili domů. Poslední den nám konečně přálo počasí, a tak cesta vlakem uběhla rychleji než obvykle. Naše detektivní mise je tedy úspěšně splněna.

Očima Nely Jančálkové a Sáry Lejskové

Čtvrtek 17.3.

Vyrazili jsme na vlak společně s Brontosaurama. Po chvíli, co jsme čekali v Lužicích na vlak, ve kterém jeli i děcka z Moravské, jsme se dočkali a v Hodoníně po cestě nabrali děcka z Čejkovic. Asi v 15 hodin jsme dorazili na hájenku. Na hájence jsme objevili stopy po banditovi, který se tu schovával před policií. Našli jsme jeho deník. Z deníku jsme se dozvěděli, že ukradl šperky. Rozhodli jsme se, že po něm budeme pátrat.Po chvíli, co jsme studovali deník, jsme se vybalili a navečeřeli. Potom jsme se rozdělili a dvě pátrací skupinky (Rytmusáci a Zlatokopové) a večer hráli chvíli různé hry.
obd

Pátek 18.3.

V pátek jsme jeli na výlet na poutní místo Hostýn, kde jsme objevili další stopy po banditovi. Na cestě zpět jsme v Bystřici pod Hostýnem objevili šifru od našeho tajného informátora. Tuto šifru jsme nevyluštili, protože jsme ji v zápalu pátrání ztratili. Nakonec nám informátor zavolal do budky a informace nám sdělil a také byly naštěstí na blízké nástěnce další informace. K obědu jsme měli rohlík se sýrem, ale večeře byla lepší (měli jsme rizoto). Po celém dni jsme se konečně celí zmoklí vrátili do hájenky. Večer jsme si ještě zahráli městečko Palermo, u kterého jsme se všichni docela nasmáli. Pak jsme šli spát, ale vedoucí nás vzbudili a hráli jsme takovou hru –Sen (třeba Vočko si ve snu čistil boty, Maruška tam chodila s jakousi palicí a Kaďa si četl časopis).  

Sobota 19.3.

V sobotu jsme se vzbudili a překvapivě sněžilo. Potom Týna vymyslela hru, kterou vyhráli Rytmusáci. Pak jsme šli na oběd a rozhodli jsme se, že se spojíme s informátorem. Proto nám informátor vymyslel hru Tajenku. Vyluštili jsme, že se s informátorem sejdeme na záchodě a informátor nám podal papír a v něm jsme měli odhalit Banditu a získat šperky, které byly zakleté, ale i tak to dopadlo dobře, jako každý příběh. Dostali jsme diplom a hráli pantomimu!

Neděle 20.3.

A jede se domů! Nééééé! V neděli vedoucí zaspali, takže jsme měli budíček ne v 8, ale v 9 hod., a pak jsme ráno balili a uklízeli. Po společném úklidu jsme se ještě naobědvali a zazpívali si u kytary. Potom nastal odchod na autobus. Autobus byl hodně plný, protože jeli ještě i další lidi, kteří vandrovali. Pak už jsme jeli domů, ale vůbec se nám nechce.

PS: Byly to nejlepší jarní prázdniny! 

 chemie

© 2010 ZČ HB BRĎO Ayhuazca, RC Podluží, ZČ HB BRĎO Vlkani a ZČ HB Uroboros a autoři jednotlivých článků.