Google+

Cestičky

Banner

Přihlášení

Podporují nás

Aktivity Hnutí Brontosaurus Podluží, základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Vlkani a základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Ayhuazca jsou celoročně podporovány Jihomoravským krajem. Děkujeme za podporu.

Dekorace - lístky

Festival Pestrovečer

Termín:2-3.3.2018
Druh:Akce pro veřejnost (velká)
Místo:KD Mikulčice
Věk:od 12 do 99 let
Pořádající ZČ nebo klub: RC HB Podluží
Organizátorský tým:Kristýna, Peťa, Staňa, Alča, Rosťa, Viktor, Jirka, Cody, Bára, Réné, Pavlík, ...
Kontakt:Dalimil Toman
Telefon: 605763122
Email:pestrovecer@gmail.com
Web:pestrovecer.cz

__26733599_10156108839587300_3276895450905122439_n.jpg

Již 14. ročník legendárního festivalu se koná tradičně v KD v Mikulčicích.

I letos Pestrovečer umně splétá barvitý program hudebních vystoupení, přednášek a diskuzí nad aktuálními tématy, praktických workshopů a výstav. Program níže, více informací zde: http://pestrovecer.cz/

Propleťte se s námi!


Pátek 2. března

21:30 NEOVESKÁ CIMBÁLOVÁ MUZIKA

Netradiční cimbálka v tradičním podlužáckém kroji připomene nejen jihomoravské kořeny Pestrovečera, ale zahraje i současnou českou a zahraniční muziku dle přání. Už jste někdy slyšeli Metalicu na cimbál? Přijeďte si už v pátek zazpívat a zatančit!

----------------

Sobota 3. března

KAPELY od 19:00

BAZZTAARKLAN
Břeclavská kapela Bazztaarklan se skládá ze zkušených muzikantů a mladých hudebních talentů. Přesto, že společně hrají jen pár let, stihl Bazztarklan vydat CD se stejnojmenným názvem a odehrát několik koncertů po různých koutech České republiky.

https://www.youtube.com/watch?v=bqJElkQZBBI

CARPET CABINET
Slovensko-česká úderka ovládá saxofony, trubku, kytaru, klávesy, basu, bicí a vocodér a hraje fúzi jazzu, soulu, rhytm & blues a funku, Za dobu svého působení stihli Carpet Cabinet odehrát řadu klubových i festivalových koncertů na Slovensku a v ČR (např. Bažant Pohoda 2015, Orava Jazz Festival 2015, Beseda u Bigbítu 2014), zvítězit v soutěži Jazz START UP 2015 nebo získat nominaci na Radiohead Awards 2014 v kategorii Objav roka. Své multižánrové pojetí rádi využívají ke spolupráci s různými hosty, jako jsou Sisa Fehérová (Pitch Bender, Fehero Rocher), Ashley Sarah Abrman (The High Corporation) nebo MC Jen Hovorka.

https://www.youtube.com/watch?v=Lo6V0OQqnU4

MUCHA (aj s kapelů)
Kamarádka, která Pestrovečer dobře zná. A teď už má profil na wikipedii, kde si o ní všechny důležité informace můžete přečíst:)

https://www.youtube.com/watch?v=iSU21B3nO-Q

THE ROCKET DOGZ
Tříčlenná kapela z Prahy na závěr Pestrovečera předvede parádní punkabilly/psychobilly nářez, který naplní staré zdi kulturáku rychlými rytmy ovlivněnými psychem, punkem, country a rokenrollem, které vás nenechají sedět v koutě!

https://www.youtube.com/watch?v=u3rdMnHOLtI

---------------

Doprovodný program v sobotu 3.3.

DIVADLO (16:00)
Čecháčci a Čoboláci — Filip Teller & Pavol Seriš
Kreace na pomezí stand-up comedy a divadla využívá charakteristické prvky obou protagonistů: slovní i pohybovou komiku, tanec, zpěv či improvizaci. Autobiografické výpovědi se zde střetávají s etudami, které rozebírají vztahy Čechů a Slováků. „Brno mám rád a cítím sa tu doma.“ „Jsi obyčejný imigrant!“

BENEFIČNÍ BLEŠÍ TRH (od 14:00)
Přijďte prodat, co už nepotřebujete a koupit, co se Vám zalíbí!

VERNISÁŽ UMĚLECKÝCH VÝSTAV (14:00)
Hana Olivová (malba, keramika)
Božena Borýsková (kresba)
Foto klub Břeclav (cca 8 lidí), domluví Antonín Průdek
Martin Pavka (fotografie)
Eva Kolovrátková (Mikulčice) plakáty a fotografie z cest Jižní Korea
…a další

VÝROBA KOSMETIKY - WORKSHOP (14:00)
Přijďte si vyzkoušet pár ultra-jednoduchých vychytávek, které vám ušetří čas (ta cesta do drogerky…), peníze (nekecám!) a ještě prospějí vašemu zdraví!

Možnost si vyrobit:
- deodorant
- víceúčelová mast
- balzám na rty
- mýdlo
- zubní pastu
- ... (dle přání a dostupných surovin)
Uzavíratelné nádobky sebou!

PŘEDNÁŠKA - ARNOŠT NOVÁK
Bývá označován za anarchistu a nestydí se za to. Arnošt Novák působí na Fakultě humanitních studií UK a je jedním ze zakladatelů pražského sociálního centra Klinika. Nedávno vydal knihu Tmavozelený svět, ve které mapuje radikálně ekologická hnutí po roce 1989. Některá z témat své knihy nám přiblíží v sobotní pestrovečerové přednášce.

© 2010 ZČ HB BRĎO Ayhuazca, RC Podluží, ZČ HB BRĎO Vlkani a ZČ HB Uroboros a autoři jednotlivých článků.