Google+

Cestičky

Banner

Přihlášení

Podporují nás

Aktivity Hnutí Brontosaurus Podluží, základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Vlkani a základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Ayhuazca jsou celoročně podporovány Jihomoravským krajem. Děkujeme za podporu.

Dekorace - lístky

Kurz vektorové grafiky

Termín:6-6.10.2018
Druh:Vzdělávací – kurzy, školení
Místo:Brno, Hvězdová 10
Věk:od 15 do 99 let
Pořádající ZČ nebo klub: HB
Kontakt:Eva Pavlíková
Telefon: 603554852
Email:vzdelavani@brontosaurus.cz

Práce grafiků - profíků je drahá. Přijď na na náš kurz!

Kdy: 6. 10. 2018; 10 - 16 s pauzou na oběd
Kde: Brno, Hvězdová 10 (ústředí HB)

Naučíš se základy i lehce pokročilé techniky práce s vektorovou (a částečně i rastrovou) grafikou ve freewarových programech Paint.net a Inkscape.

Oba tyto programy jsou slušnou náhradou placených programů, nicméně nejsou úplně uživatelsky nejpříjemnější a je tedy potřeba se s nimi trochu seznámit a osahat si jejich ovládání.

V první části kurzu představím obecně funkce obou programů na příkladech z praxe a v druhé části se budu individuálně věnovat účastníkům.

Abychom se toho co nejvíce naučili, silně doporučuji připravit si alespoň v hlavě, co budeš dělat: chceš malovat a převádět to z papíru do vektoru v počítači? Designovat loga? Tvořit brožury nebo plakáty? Malovat v počítači? Cokoliv, na co jsem ve výčtu zapomněl? Vem si s sebou materiály, ze kterých chceš vycházet, své malůvky, PDFka, texty atd. Půjde nám to pak mnohem lépe.

S sebou: notebook s nainstalovanými programy Inkscape (https://inkscape.org/cs/release/0.92.2/) a Paint.net (https://www.getpaint.net/download.html).

Ideálně přípravu na svůj projektík (není nutné, ale pomůže to).

Poznámka: Tento kurs se netýká úpravy fotografií nad rámec toho, co potřebujeme k tvorbě vektorové grafiky, přifotoshopovávat svaly nebo nějak výrazně pracovat s retušováním a filtry budeme jindy :-)

Lektor: Lukáš Colombo Weisner

© 2010 ZČ HB BRĎO Ayhuazca, RC Podluží, ZČ HB BRĎO Vlkani a ZČ HB Uroboros a autoři jednotlivých článků.