Google+

Cestičky

Banner

Přihlášení

Podporují nás

Aktivity Hnutí Brontosaurus Podluží, základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Vlkani a základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Ayhuazca jsou celoročně podporovány Jihomoravským krajem. Děkujeme za podporu.

Dekorace - lístky

Laponsko

Termín:16-16.1.2018
Sraz:19:00
Druh:Klub, klubový večer
Místo:Brno, Hvězdová 10
Věk:od 12 do 122 let
Pořádající ZČ nebo klub: HB
Organizátorský tým:Dalimil Toman
Kontakt:Dalimil Toman
Telefon: 605763112
Email:dobrovolnictvi@brontosaurus.cz

e_005653_V571_L17_P341_hot_Pallas_sobi.jpg

Těšili jsme se na jasnou oblohu, ale místo toho se úplně zatáhlo. „Vešli“ jsme do mraků a po hodině chůze se pořádně rozpršelo. Za stálého deště jsme poskakovali po kamenech, kořenech i v blátě. Došli jsme na břeh jednoho z potoků. Pokračovat dále jsme potřebovali po jeho druhé straně. „Já se bojím!“ –„Píchni hůlky tam, kde je mělká voda a skoč!“
Promítání a vyprávění o horách Laponska, tedy o jeho Finské, Norské i Švédské části.
Věnovat se budeme hlavně naší poslední expedici z léta 2017, ale krátce představíme i místa, která jsme navštívili při minulých dvou výpravách na sever.

Letní Laponsko = „nekonečně“ dlouhá sedla, planiny a pláně; nekonečné březové lesy; bažiny, mokřady, čvachtačky, podmáčené cesty, rašeliniště, brodění potoků a řek; stálé světlo; komáři; půlnoční slunce (když je štěstí); sobi, brusinky; sníh; volný přístup do krajiny; nádherné řeky, peřeje, vodopády a tisíce jezer s pitnou vodou všude; permafrost a drahota.

Promítají Pavouk a Janča Ledvinovi.

© 2010 ZČ HB BRĎO Ayhuazca, RC Podluží, ZČ HB BRĎO Vlkani a ZČ HB Uroboros a autoři jednotlivých článků.